Chciałbyś mieć dodatkowy dochód?
Masz teren z ktorym nie bardzo wiesz co zrobić?
A może masz już gospodarstwo agroturystyczne lub pole namiotowe albo prowadzisz bar, zajazd, restaurację, motel, sklep....

To jest strona dla Ciebie !!!


Czym różni się ta strona od innych typu i-nocleg czy e-nocleg?
Nie pozycjonujemy sztucznie stron w Googlach - odwiedzamy fora
tematyczne i tam reklamujemy miejsca postojowe - dokładnie docieramy
do zainteresowanych - szczególnie do zagranicznych podróników.
Nie chodzi przecież o wysokie miejsce w Googlach tylko o klientow,
którzy skorzystają z usługi noclegu.
Tylko tutaj Twoje miejsce jest dokładnie pokazane na mapie. Dodatkowo Twoje miejsce postojowe jest dodane do urządzeń nawigacji satelitarnej (GPS) turysty - On wie jak trafią do Ciebie - nie pyta, nie błądzi.
Kamper (ang. Camper) jest to samochód turystyczny, zbudowany na podwoziu samochodu dostawczego wyposażony we wszystkie wygody w częci mieszkalnej t.j. (toaleta, prysznic, ciepła woda, ogrzewanie, kuchnia, lodówka itp.). Cecha charakterystyczna kamperów w odróżnieniu od przyczep kempingowych jest ich wielka mobilność. Co to oznacza? Turysta podróżujący kamperem nie poszukuje kempingu na pobyt tygodniowy lub dwutygodniowy z wszelakimi atrakcjami rekreacyjnymi. Taki turysta poszukuje miejsca, gdzie będzie mógł bezpiecznie przenocować, zatankować czystą wodę, opróżnć zbiorniki wody brudnej (szarej) i WC chemicznego ewentualnie podłączyć kampera do sieci 230V - ale i to nie zawsze - przede wszystkim przenocować bezpiecznie tam gdzie wie, że go oczekują.

W całej Europie istnieje gęsta sieć infrastruktury turystycznej dla takiej formy podróżowania. Każdego roku setki tysięcy kamperowców przemierzają Europę wzdłuż i w szerz. Szczególnie popularne u naszych zachodnich sąsiadów są tzw. stellplatze (z niem. plac postojowy). Dlaczego nie zachęcić ich do przyjazdu do Polski? Dlaczego dziś tego nie robić masowo? Odstrasza ich brak infrastruktury kamperowej, która tak naprawdę istnieje tylko nie jest rozreklamowana.
Jednym z niezaprzeczalnych atutów dla rozwoju tej formy turystyki w Polsce było organizowanie przez Polską i Ukrainą mistrzostw piłki nożnej Euro 2012. Setki kamperowców odwiedziło Polskę i zarekramowało ją w swoich środowiskach. Dzięki temu Polska stała się bardzo atrakcyjnym celem wypraw kaperowych dla zachodnich turystów.
Jeżli chcesz zacząć od zera - pomożemy Ci. Wystarczy podstawowe oznakowanie placu postojowego. Jeżli zauważysz, że nowi goście docierają do Twojego miejsca postojowego to tylko się cieszyć. I wtedy bez obaw inwestować w oznakowanie informacyjne okolicy, inne dodatkowe usługi turystyczne i agroturystyczne. A może masz zajazd, bar, restauracje, pole biwakowe, czy gospodarstwo agroturystyczne - masz już parking! Oznakuj go i wpisz do bazy CamperPark.
Poniższa tabelka przedstawia koszty poszczególnych usług
i ich przykładowe ceny w CamperParku dla jednego kampera

Usługa Jej koszt Cena usługi
parking (10 godzin) 0 zł 20 zł
woda (około 100l) 0,40 zł 5 zł
prąd elektryczny (1kWh) 0,60 zł 5 zł
ścieki (15l) 0,50 zł 5 zł
(N)

(V)

(E)

(I)

(B)

(S)

(D)

(CP P)

(P1)

(P2)

(P3)

(CP L)

Przykładowe znaki

Gdzie, kto i jak buduje CamperPark:

Wszystkie podane tutaj wytyczne są opcjonalne. Żaden warunek nie jest konieczny. Jednakże wyposażenie podnosi standard CamperParku i co za tym idzie, chcą odwiedzania go przez gości. Wszyscy kamperowcy polecają sobie wzajemnie miejsca, które są lepsze. I jest to najlepsza reklama. Wyobraźnia działa tylko na Wasza korzyść. Staw z rybami, pasieka z pszczołami i można uatrakcyjniaą w miarą możliwości. Im więcej atrakcji i lepsze wyposażenie CamperParku tym wyższą opłatą można pobierać.

Lokalizacja:

Tak na prawdę nie jest ważna. Kamperowcy to bardzo mobilni turyści. Nadrobić 10 czy 20km aby mieć pewność, że nocleg będzie bezpieczny i przyjemny. Jeśli to jest blisko trasy krajowej (do mniej więcej 10km) to już jest wspaniale. A może w okolicy 10-20km jest jakść atrakcja turystyczna (ciekawe miasteczko, muzeum, zamek, ruiny, ścieżka rowerowa, jezioro, góra, trasa spacerowa i cokolwiek). Wtedy można powiedzieć, że wygrało się los na loterii.

Kto:

Tutaj jest bardzo długa lista. Poczynając od wszelkich Zajazdów, Moteli, Restauracji, Barów Kawiarni i Sklepów (maja zawsze jakiś placyk/parking już utwardzony), Ośrodków wypoczynkowych a kończąc na Polach namiotowych czy biwakowych i Kempingach. Gminy. I chyba najbardziej polecane miejsca to Agroturystyka! - bardzo często już wyposażona w sanitariaty dla pola namiotowego. Ważna uwaga - agroturystyką może prowadzić każdy, kto mieszka w gminie wiejskiej nie rejestrując działalności gospodarczej! W gminach miejskich można to zorganizować na zasadzie wynajmu (tak jak wynajem mieszkania) - tego też się nie rejestruje jako działalność gospodarcza. Można wiec powiedzieć, że CamperPark jest dla każdego, kto ma jakieś miejsce (kawałek ziemi) i nie wie co z nim zrobić.

Jak:
Inwestycję budowy CamperParku można prowadzić bardzo niewielkimi nakładami. Co najważniejsze można ja rozwijać w miarę napływu nowych gości! Jeżli okaże się, że CamperPark jest zbyt mały - to oznacza, że goście przyjeżdżają i że tylko się z tego cieszyć. Dotyczy to także wszelkich innych udogodnień. Szambo na WC chemiczne może być początkowo beczka o pojemności ok. 100-200l Jeżli będzie się zbyt często napełniać tzn. że wiele kamperow nas odwiedza - i wtedy można przystąpić do większej inwestycji. To samo dotyczy przyłącza prądowego czy wody.

A teraz pora przedstawić podstawowe wymagania CamperParku (jeszcze raz podkreślam, że są to tylko wskazówki a nie są to warunki konieczne)

Miejsce:
 • nawierzchnia twarda (dla pojazdów o masie do 3,5T) o wymiarach przynajmniej 8 metrów długości i 4 metry szerokości dla jednego miejsca postojowego - tak by nie grzęzły kampery
 • ilość miejsc postojowych - około 10 szt. (spotyka się CamperParki na 100, 200 a nawet 500 kamperów) - można zacząć nawet od dwóch czy trzech
 • ogrodzenie - jakiekolwiek nawet żywopłotem - chodzi o odczucie bezpieczeństwa - ogrodzony teren właśnie takie spełnia taki warunek
 • miejsce na rozpalenie ogniska lub grilla
Urządzenia towarzyszące:
 • przyłącze elektryczne w odległości nie większej niż 20 metrów od każdego miejsca postojowego. Oczywiście mogą być polskie, zwykłe gniazda - spotyka się je w całej europie wiec kamperowcy są przygotowani na to
 • kran z woda i wiem o długości około 20m z miejscem umożliwiającym zatankowanie kampera
 • miejsce zrzutu wody "szarej" - kratka ściekowa - woda szara to woda po myciu i zmywaniu naczyń wiec jest to woda z mocno rozcieńczonym mydłem i płynem do zmywania - można ja zrzucić. gdziekolwiek, w trawę (nie wypali nie ma obawy)
 • miejsce przystosowane do opróżniania WC chemicznego - szczelne szambo - na początek może to być zwykła beczka 100-200l
 • oświetlenie nocne miejsc postojowych (przynajmniej do godziny 24.00) - więc i doceniane przez kamperowców
 • oznakowanie - tablice informacyjne w przynajmniej dwóch językach - polskim i angielskim oraz odpowiednie międzynarodowe znaki
Opcjonalne inwestycje:
 • sanitariaty - prysznice, toalety, pralka
 • informacja turystyczna - foldery reklamowe atrakcji turystycznych okolic w przynajmniej trzech językach - polskim, angielskim i niemieckim
 • inne dodatkowe wyposażenie - najczęściej związane z polem namiotowym czy kempingowym - bar, kawiarnia, restauracja, boisko, rekreacja itp.

MASZ PYTANIA? - odpowiemy na wszystkie info@camperpark.pl